Home About Us Our services Contact
MENU
   Home
   About Us
   Our services
   Service Request Form
   Customer Complaint Form
   Useful Information
   Combi Selection
   Technical Information
   About Natural Gas
   Products
   Contact
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Viessmann kombi servisi - konfor ısı sistemleri olarak kombi seçimi yaparken nelere dikkat etmeniz gerektiği konusunda biraz bilgilendirmek istiyoruz.

Yeni bir kombi cihazı alacağınız zaman ısıtılacak olan yerin yalıtımına ve metrekaresine uygun bir cihaz alınmalıdır. Bu konuda seçim yaparken mutlaka işin uzmanına danışmanız sizin için bir klavuz olacakatır.

Günümüzde piyasada bulunan onlarca cihazdan seçim yapmakta zordur. Bunun için ilk önce kendi kriterlerininzi belirlemeniz gerekir. İhtiyaçlarınız nelerdir bunların toparlanması gerekir. Aynı zamanda çevrenizde bulunan kombi kullananların bu konu ile ilgili bilgi ve memnuniyetini öğrenebilir ve  daha doğru bir seçim yapabilirsiniz. Evinize veya işyerinize kalorifer tesisatı yaptırırken titiz davranmalısınız. 

Genel olarak mekanın m2 si göz önüne alınmalı, hangi odalara ne ölçüde radyatör konulmalı, mekanın biçimine en uygun tesisat biçimi ve yıllarca sorun yaratmayacak şekilde nasıl yapılır. Bunlar önceden düşünülmelidir. Kalorifer tesisatında bakır boruyu tercih etmenizi öneririz. İnce detaya girersek; Mekanın m2 si binanın dış cephe izolasyonu, zemin üst kat veya ara katta olup olmadığı, duvarlarınızın kalınlığı, binanın kaç cephesinin açık olduğu, kuzey veya güney cepheye bakan bölgeler,cihazın ısınmada sorun yaratmayacağı konum, v.b gibi durumlar ilerki yıllarda tadilat gerektirmeden ve rahatca ısınma sunacaktır. 

Mekanlarında kombi kullanan  onlarca insan sonraki yıllarda bu durumlar göz önünde bulundurmadıklarından dolayı "ısınamıyorum", yada "şu odadaki peteğimi büyültmek istiyorum" ,"cihazın yerini keşke buraya yaptırsadım" gibi konular üzerinde kafalarında soru işaretleri bulunmaktadır.


AnaSayfa  |  Hakkımda  |  Ürünler  |  İletişim
Copyright © 2015, viessman kombi yetkili servisi http://www.konforisi.com bütün hakkı saklıdır.

Adres : Çamlıtepe Derbent Mah Akgün Cad. Gül Sok No:6 Giriş Kat Sarıyer / İstanbul
Tel : 0212 328 34 48  Fax : 0212 328 34 47           E-Mail : info@konforisi.com